Město Kosmonosy
Kosmonosy

Vynikající úspěch biatlonistů

Kosmonoští biatlonisté to dokázali

Mladí biatlonisté z Kosmonos dokázali obhájit vítězství v celkovém hodnocení Českého poháru v biatlonu. Je to poprvé v historii, kdy se klubu ze Středočeského kraje podařilo opakovaně porazit všechny kluby z horských oblastí a je vidět, že i sportovci z nížiny dokáží konkurovat sportovcům, kteří mohou být na sněhu každý den. Z osmi závodů seriálu jsme jich vyhráli sedm.

O víkendu 11 a 12.3. se konalo poslední kolo ČP v Harrachově. Na závody jsme přijeli v oslabené sestavě, jelikož nám onemocnělo hned pět sportovců. I tak jsme se velice dobře poprali o cenné body a velice nás potěšili i ti nejmladší, kteří měli skvělé výsledky. Oba víkendové závody se jely poprvé v letošní sezóně jen na přírodním sněhu.

V sobotu se jel sprint za husté chumelenice a s nárazovým větrem. Naši sportovci se s tím velice dobře poprali a vybojovali 3x zlato (Tobiáš Veselý, Anna Šemberová a Antonín Jelínek), 2x stříbro (Anna Maršounová a Šárka Fiedlerová) a 1x bronz (Linda Fronková).

V neděli nastala změna a celý den se závodilo za slunečného počasí. I při posledním závodě sezóny jsme ukázali, že patříme na špici a získali jsme 2x zlatou (Tobiáš Veselý a Anna Šemberová), 2x bronz (Anna Maršounová a Jan Šembera) a dalších 6 umístění do šestého místa.

V celkovém hodnocení jednotlivců vyhráli Český pohár Antonín Jelínek a Jan Šembera, na druhém místě skončila Anna Maršounová (jen 4 setiny bodu za vítězem), třetí místo obsadili Tobiáš Veselý, Anna Šemberová a Eliška Pšenková.

Děkuji všem sportovcům za výsledky a trenérům za skvělou přípravu našich sportovců.