Menu
Město Kosmonosy
Kosmonosy

Úspěšný rok 2022 mažoretek a twirlerek klubu Pomněnky Kosmonosy

Mažoretky a twirlerky Pomněnky absolvovaly další, v pořadí již 26 rok svého působení. Tak jako v minulých letech i tento rok obhájily své přední místo mezi mažoretkovými a twirlingovými kluby v republice.

V minulém roce se zúčastnily 17ti pohárových a postupových soutěží. Ve všech těchto soutěžích se mažoretky a twirlerky klubu umístily na předních místech.

Svými výkony na jednotlivých soutěžích získaly:

5x titul Mistr ČR, 1x titul 1.Vicemistr ČR, 12x 1. místo, 5x 2. místo, 5x 3. místo, 2x titul 2. Vicemistr Čech, 5x 2. Vicemistr ČR.

Na Mistrovství Evropy v Itálii, Francii, Španělsku a na Mistrovství světa v Holandsku, pořádaných asociací NBTA. eu a WBTF byla naše děvčata rovněž úspěšná. V konkurenci nejlepších mažoretek a twirlerek Evropy získala:

2x titul Mistr Evropy, 1x titul 1. Vicemistr Evropy, 1x titul 2. Vicemistr Evropy, 1x titul Vítěz Evropského poháru a 1x 3. místo na Evropském poháru.

Kromě těchto soutěží jsou děvčata se svými formacemi součástí doprovodných programů kulturních, sportovních a společenských událostí v našem městě i v celém regionu.

Klub nezapomíná ani na výchovu nové generace. Do nejmladší skupiny mažoretek – dětí většinou předškolního věku – se stále hlásí nová děvčata. V současné době je v této skupině 16 minimažoretek.

O prázdninách pořádáme každoročně dvoutýdenní soustředění. Již několik let využíváme sportovní zařízení v Janově nad Nisou. Pro minimažoretky byl připraven tzv. příměstský tábor uskutečněný v prostorech sportovního klubu Kosmonosy.

Těchto výsledků dosáhla děvčata tvrdým tréninkem pod vedením zkušených trenérek a za velké podpory rodičů a příznivců našeho sportu. Většina této práce byla na bázi dobrovolnosti a radosti z úspěchů jejich svěřenců. Nemalým dílem přispěla i finanční pomoc města Kosmonosy a sponzorů, kterým patří velký dík.

V roce 2023 čeká mažoretky a twirlerky velká výzva a to příprava a nácvik choreografií pro soutěže s možností postupu na Mistrovství světa ve Velké Británii.

3.místo minimažoretky

Mistrovství Evropy v twirlingu – Francie 14.-17.4.

Reprezentovaly nás:

Eliška Beranová – RTS, S1H

Terka Prskavcová-RTS, x-strut

Míša Ratimcová-RTS

Kačka + Verča Ratimcovy – duo

Twirlingový tým junior – Eliška Beranová, Naty Kovácsová, Eliška Prýmková, Kačka, Verča,

Míša Ratimcovy, Terka Štechová, Lucy Tarnoci

Eva Beranová získala jak titulová umístění tak i medailová.

1.místo + cena absolutní vítěz – juniorky

Mistrovství Čech sól, duí a trií – Klatovy 29.-30.4.

2.místo Anetka Štěpánková

3.místo Natálka Němcová

3.místo + postup na MČR – Marťa Koldová

5. místo + postup na MČR – Majda Ciglerová a Týna Šťastná

Aneta Štěpánková byla vybrána do finále mini miss

Oblastní kolo mažoretkových skupin – Chlumec nad Cidlinou 14.5.

3.místo a titul II. vicemistr oblasti + postup na MČR do Kutné Hory – minimažoretky

4. místo + postup na Mistrovství Čech – děti mladší

4. místo + postup na Mistrovství Čech – Juniorky

Sofie Ulmanová byla vybrána do finále minimiss

Semifinále mažoretkových skupin – Dobrovice 28.5.

Děti mladší 4. místo + postup na MČR

Juniorky 5. místo + postup na MČR

Finále Mia festivalu – Praha 29.5.

1. místo a absolutní vítěz soutěže – juniorky

2. místo – minimažoretky

Mistrovství České republiky sól, duí a trií – Ronov nad Doubravou 4.-5.6.

3.místo a titul II. Marťa Koldová – klasické sólo

6. místo – Majda Ciglerová a Týna Šťastná – klasické duo

Mistrovství České republiky v halových disciplínách – Kutná Hora 11.6.

1.místo + postup na Mistrovství Evropy – exhibition corp – juniorky

1.místo + postup na Mistrovství Evropy – Kačka a Verča Ratimcovy – duo s rekvizitami

1.místo + postup na Mistrovství Evropy – Eliška Prýmková a Míša Ratimcová – duo s

rekvizitami

4. místo – minimažoretky

Mistrovství České republiky mažoretkových skupin – Poděbrady 18.-19.6.

4. místo – děti mladší

8. místo – juniorky

Reprezentovala nás zde i naše Sofie Ulmanová, která se účastnila finále minimiss.

Národní twirlingový pohár výkonostní třídy C, B – Dvůr Králové nad Labem 25.-26.6.

1.místo Adéla Staňková a Šárka Karabcová (open duo)

2.místo Eva Šťastná (x-strut)

3.místo Anežka Musilová (x-strut)

Evropský pohár WBTF – Španělsko 12.-17.7.

reprezentovaly nás : Eliška Beranová, Evča Beranová, Terka Prskavcová, Míša Ratimcová,

Lucy Tarnoci a skupina juniorek.

1.místo a vítěz Evropského poháru – Eva Beranová (3 hůlky)

1.místo a vítěz Evropského poháru – Eva Beranová (2 hůlky)

3.místo skupina juniorek (traditional drill corp)

9. místo – Eva Beranová solo 1 hůlka (medailová pozice)

9. místo – Tereza Prskavcová a Michaela Ratimcová pár (medailová pozice)

Mistrovství světa WFNBTA v twirlingu – Holandsko 27.-31.7.

Zde nás reprezentovaly:

Eliška Beranová-povinné sólo, Rytmické taneční sólo

Eva Beranová-povinné sólo, rytmické taneční sólo, 2 hůlky, x-strut

Zuzana Hušáková-2 hůlky

Tereza Prskavcová-x-strut

Do finále se probojovala v disciplínách 2 hůlky a povinné sólo Eva Beranová. Ve 2 hůlkách Eva

získala úžasné 8.místo (medailová pozice) a v povinném sóle 9.místo (medailová pozice).

Mistrovství světa WBTF v twirlingu – Itálie 2.-7.8.

Zde nás reprezentovala jako jediná česká zástupkyně Eva Beranová, která nejprve závodila se

svým krátkým programem a následně s freestyle.

Celkově se Eva umístila na úžasném 17. místě.

Mistrovství České republiky v twirlingu výkonnostní třída A – Hradec Králové 3.-4.9.

Mistr ČR + postup na ME Natália Kovácsová (2 hůlky)

Mistr ČR + postup na ME Eva Beranová (povinné sólo)

Mistr ČR + postup na ME Eva Beranová (2hůlky)

Mistr ČR + postup na ME Eva Beranová (x-strut)

Mistr ČR + postup na ME Eva Beranová (rytmické taneční sólo)

1.místo + postup na ME Eva Beranová (3 hůlky)

1.místo + postup na ME twirlingový tým junior

I. Vicemistr ČR Kateřina a Veronika Ratimcovy (duo)

II. Vicemistr ČR + postup na ME Michaela Ratimcová (rytmické taneční sólo)

II. Vicemistr ČR + postup na ME Tereza Prskavcová (x-strut)

II. Vicemistr ČR + postup na ME Zuzana Hušáková (2 hůlky)

cenu za nejlepší rytmické taneční sólo získala Eva Beranová.

Mistrovství Evropy mažoretkových disciplín – Itálie 13.-16.10.

1. místo a titul Mistr Evropy Kateřina a Veronika Ratimcovy v disciplíně duo s rekvizitou v

konkurenci 12 soutěžících duí.

2. místo a titul 1. Vicemistr Evropy tým juniorek a twirlerek ve složení Magdaléna Ciglerová,

Klára Rudolfová, Zuzana Hušáková, Eliška Prýmková, Michaela Ratimcová, Adéla Staňková,

Ellen Weberová, Tereza Štechová, Martina Koldová, Anna Mörlová, Natália Kovácsová, Šárka

Karabcová, Kateřina Ratimcová, Veronika Ratimcová, Lucie Štěpánková, Kristýna Šťastná –

disciplína exhibition corp

5. medailové místo obsadily Michaela Ratimcová a Eliška Prýmková v disciplíně duo s

rekvizitou senior v silné konkurenci 14 soutěžících dvojic.