Skvělý úspěch v twirlingu

Skvělý úspěch na Mistrovství Evropy v twirlingu - Itálie
a nominace na Mistrovství světa a Pohár národů do Liverpoolu

Mistrovství Evropy v twirlingu  2023 se konalo o Velikonocích v italském Montichiari. Zúčastnili se twirlerky a twirleři z 11zemí, soutěžících v 10 disciplínách.

Do reprezentace České republiky bylo z našeho klubu nominováno 11 děvčat, soutěžících v disciplínách: twirlingový tým, sólo s jednou, dvěma i třemi hůlkami, rytmické taneční sólo, X-strut. Všechna děvčata předvedla své choreografie velmi dobře, o čemž svědčí jejich závěrečné hodnocení.

Nejúspěšnější twirlerkou našeho klubu byla Eva Beranová, která získala titul Mistr Evropy 2023 v rytmickém tanečním sólu senior. Dále získala titul I. Vicemistr Evropy 2023 v sólu se 2 hůlkami a titul II.Vicemistr Evropy 2023 v sólu  se 3 hůlkami senior/adult . Dále byla vyhodnocena na 7. a 8. místě z celkových 23 soutěžících v daných disciplínách.

Další výsledky našich twirlerek byly také velmi dobré.

Zuzka Hušáková  -   11. místo v disciplíně sólo 2 hůlky senior

Terka Prskavcová - 12. místo v disciplíně sólo X-strut senior

Míša Ratimcová   -  19. místo v disciplíně rytmické taneční sólo senior

Naty Kovácsová   -  24. místo v disciplíně sólo 2 hůlky junior

Twirlingový tým obsadil 5. místo

Z nominační soutěže asociace IBTF na Mistrovství světa a Pohár národů do Liverpoolu, konané v Hradci Králové, se nominovala naše děvčata

na Mistrovství světa :

tým Exhibition corp

Eva Beranová  - artistic sólo a přímou nominaci v disciplínách sólo, 2 hůlky, 3 hůlky, X-strut

na Pohár národů:

twirlingový tým

Eliška Beranová – sólo a artistic sólo

Terka Prskavcová – X-strut

Naty Kovácsová – 2 hůlky

Všem děvčatům gratulujeme k úspěchům, jejich trenérkám za skvělou práci v přípravě, rodičům za podporu a dopravu na soutěže a v neposlední řadě i městu Kosmonosy za příspěvek na startovné a částečné ubytování v Itálii.

Hamršmídová  Miroslava

Datum vložení: 13. 4. 2023 7:08