Město Kosmonosy
Kosmonosy

Skvělé výsledky biatlonistů

Skvělí Kosmonoští biatlonisté

O víkendu se konalo MČR v letním biatlon žactva v Praze. Náš klub reprezentovalo 15 zdravých sportovců. Náš tým si dal za úkol vyhrát podruhé za sebou celkové hodnocení Českého poháru.

V sobotu se závodilo za velice rozdílného počasí, střídavě slunečno a deštivo s teplotou kolem 12 stupňů. Dopoledne se závodilo se ve sprintu. Získali jsme 2x zlato díky Markovi Najmanovi a Tondovi Jelínkovi, stříbro vybojoval Viktor Černý a bronz Anička Maršounová.

Odpoledne se běžely štafety. Nasadili jsme do boje 5 štafet a vybojovali jsme 3x zlatou a 1x stříbrnou medaili v jednotlivých kategoriích. Ve společné kategorii 11let zvítězila naše štafeta ve složení Viktor Černý, Marek Najman a Jáchym Kabrda, zlato v kategorii dívky 12-13let ovládly naše děvčata Anička Šemberová, Terezka Pšenková a Anička Maršounová, další zlatou získala štafeta 14-15let Jan Šembera, Antonín Cipra a Antonín Jelínek. Stříbrnou medaili vybojovala štafeta dívky 14-15let Šárka Fiedlerová, Eliška Pšenková a Linda Fronková.

V neděli byl závod s hromadným startem. Počasí se moc nezměnilo, jen se ještě přidal nárazový vítr. Zlato vybojoval Marek Najman a Antonín Jelínek a stříbro získala Anička Maršounová a Antonín Cipra.

Celkové hodnocení Českého poháru jednotlivců ve své kategorii ovládl Antonín Jelínek, druhé místo vybojovali Anička Maršounová a Marek Najman, třetí místo získali Terezka Pšenková a Jan Šembera. V celém hodnocení týmů jsme obhájili první místo. Jsou to všechno skvělé výsledky. Ukázalo se, že loňské vítězství nebyla náhoda a že patříme mezi špičku.