Mistrovství republiky v kuželkách starší žákyně v Kosmonosech!

Na kuželně v Kosmonosích proběhlo dne 23. – 24. 4.2022 Mistrovství České republiky starších žákyň. Byla to dosud největší akce která se na nově zrekonstruované kuželně konala. Mistrovství se zůčastnilo 30 nejlepších hráček podle republikového žebříčku.

První den se hrálo 100 hodů sdružených a vítězkou se stala Eliška Rysová z TJ Loko České Velenice, 2. Beáta Svačinová z TJ Blatná a 3 byla Kristýna Lepčíková z TJ Jiskra Hazlov. Domácí hráčka Adéla Dlouhá skončila na výborném 7 místě.
Druhý den se hrál sprint a to vyřazovacím způsobem.Vítězkou se stala Beáta Svačinová z Blatné, 2 byla Eliška Rysová z Českých Velenic a 3 skončily Lada Hesová Dobřany a Kristýna Ševelová Ratíškovice. Naše domácí Adéla Dlouhá sice vyřadila v prvním kole
Pavlu Burockovou z Neratovic, ale ve druhém kole již na svoji soupeřku nestačila a skončila na 5.-8. místě. Mistrovství sledovalo velké množství diváků včetně předsedy svazu kuželek pana Jiřího Jančálka.
Slavnostního zahájení se zůčastnil i starosta města Kosmonosy pan PharmDr. Eduard Masarčík.
Celá akce byla velmi pozitivně hodnocena a budeme se snažit příští rok o opětovné pořádání podobné akce velkého rozsahu.
Za KK Kosmonosy p. Jiří Řehoř předseda klubu
Datum vložení: 28. 4. 2022 11:05