Město Kosmonosy
Kosmonosy

Kosmonoští biatlonisté opět zářili!!

Neskutečné se stalo skutečností

Naši mladí biatlonisté to dokázali a jako první tým v historii biatlonu ovládli letní i zimní biatlon a vyhráli oba žebříčky ČP družstev. Neskutečné je, že v zimní sezóně jsme vyhráli 7 z 8 závodů a hlavně na MČR jsme ostatní kluby deklasovali. V jednotlivcích celkové hodnocení ČP ovládli Anička Maršounová, Antonín Jelínek a František Jelínek, na druhém místě ukončila sezónu Šárka Fiedlerová.
Z MČR, které se konalo 4. – 6.3.2022 ve Vrchlabí jsme přivezli 7x zlato, 1stříbro, 1 bronz a 6 čtvrtých míst. Na závod jsme nasadili 17 závodníků, kteří si vyběhli postup. Závody se konaly za velmi příjemné teploty kolem nuly na pěkném sněhu.
V pátek dopoledne byl oficiální trénink a odpoledne se běžely štafety. Tam se podařilo vyhrát nejmladším klukům ve složení Jaroslav Fikker, Antonín Cipra a Antonín Jelínek. Ostatním štafetám se nedařilo hlavně střelecky (velká nervozita).
V sobotu se běžely závody s hromadným startem, což je pro diváky velice zajímavé a pro trenéry nervy. Oproti nástřelu přišel nárazový vítr a bylo to znát na střelbách u všech dětí. Přesto se nám podařilo zabojovat a své kategorie vyhráli Anička Maršounová (2-1), Antonín Jelínek (0-0) a František Jelínek (2-0-1). Třetí místo vybojovala Šárka Fiedlerová (1-0-1) a další 4 umístění do TOP 10.
V neděli se konaly sprinty a v nich znovu zlato získali Anička Maršounová (1-1), Antonín Jelínek (1-0) a František Jelínek (1-2), stříbro vybojovala Eliška Pšenková (0-1) a další 4 umístění do TOP 10.
Skvělé zakončení zimní sezóny. Děkuji všem trenérům za péči o děti a městu Kosmonosy za finanční podporu.