Kosmonosy

nové webové stránky města se průběžně doplňují

Kosmonoští biatlonisté opět „řádili“!

Kosmonoští biatlonisté znovu řádili

O víkendu 22 a 23.1.2022 se konal v Novém Městě na Moravě II. ČP v biatlonu žactva a přivezli jsme 9 medailí.
V sobotu se konal biatloncross, což je sprintový závod s překážkama a sportovci museli ukázat, že umí lyže ovládat a že mají dobrou rovnováhu. Trať byla nádherná, i ale počasí moc nepřálo. Střídalo se husté sněžení se silným nárazovým větrem a teplotou -4 stupně. Naši závodníci ale ukázali, že se umí poprat i s nepřízní počasí a vybojovali jsme 4 vítězství Anička Maršounová, Antonín Jelínek, Šárka Fiedlerová a František Jelínek, třetí místo vybojovala Linda Fronková. Dalších pět dětí se vešlo do TOP 10.
V neděli se jel sprint již bez překážek. Počasí se umoudřilo a závodilo se při teplotě +1 stupeň. Z tohoto závodu jsme přivezli 3 zlata zásluhou Anička Maršounové, Antonína Jelínka a Františka Jelínka, bronz vybojovala Šárka Fiedlerová, ještě 7 našich sportovců se vešlo do TOP 10.
Opět jsme se stali nejúspěšnější výpravou a zvýšili jsme náskok v celkovém hodnocení ČP družstev. Pokud se nám podaří takto vydaří ještě jeden za čtyř zbývajících závodů, tak vyhrajeme ČP v biatlonu žactva a to by bylo poprvé v historii, kdy by měl takový úspěch klub ze středočeského kraje.