Kosmonosy

Oficiální stránky města Kosmonosy

Vítejte na oficiálních stránkách města Kosmonosy!

Chcete se stát novou Koukalovou, Vítkovou, Moravcem nebo Šlesingrem? Přijďte si ve středu 5.10.2016 od 15.00 hod. vyzkoušet lehký trénink s úřadujícími Mistry ČR v letním biatlonu, kteří vám tento sport představí. Sejdeme se na střelnici mezi lesoparkem Borek a Obora pod zahrádkářskou kolonií v Kosmonosích.

Vemte si s sebou tenisky a sportovní oblečení. Nábor je určen pro ročníky 2008, 2007,2006, 2005, 2004 a 2003.

Případné dotazy p. Fiedler 608966383

Těšíme se na vás.   Klub biatlonu Trefa

Na základě vašich častých dotazů vás informujeme, že od začátku října je možné rezervovat si termín a místo svatby na příští rok. Termín si můžete zarezervovat prostřednictvím emailu matrika@oukosmonosy.cz nebo na telefonním čísle 326 719 065, kde vám bude sděleno více informací.

V horní části zámeckého parku se 22. září odpoledne opět po roce sešla početná skupina dětí, jejich rodičů a spolužáků v rolích fanoušků a třídních učitelů v rolích rozhodčích. Konal se zde tradiční školní běh zámeckým parkem. Letos již 8. ročník. Do závodů v šesti kategoriích se přihlásilo opět více než 100 dětí ze tříd 1. stupně naší ZŠ. Nejpočetněji byly tentokrát zastoupeny kategorie chlapců a dívek 2. a 3. tříd.  A jako každý rok, se i letos závodilo do posledních sil.  A aby ne. Závodilo se nejen o prestiž, ale i o krásné medaile a ceny pro nejlepší.

Z výsledků: Přečíst celý článek V zámeckém parku se opět závodilo

Především zásluhou Klubu českých turistů z Mladé Boleslavi bylo, za finanční podpory z rozpočtu města Kosmonosy, opraveno zabezpečení značené modré turistické trasy na Vrch Baba a Dědek v Horních Stakorách. Starý můstek a chatrné zábradlí už je minulostí. Cestu přes  sopouchy  lemuje pevné zábradlí, průrvu přejdete beze strachu po bytelném můstku a odměnou je na Dědkovi vyhlídka do Českého ráje, kde nově přibyla i lavička. Zveme k příjemné podzimní procházce.

OLYMPUS DIGITAL CAMERAPřečíst celý článek Pozvánka na Babu a Dědka

Minulý týden proběhla charitativní sbírka použitého ošacení a potřeb do domácnosti pro sociální družstvo Diakonie Broumov. Přesto, že o ni nebyl tak velký zájem jako v předchozích letech, výtěžek sbírky rozhodně nebyl zanedbatelný. Ukázalo se ale, že k odkládání použitého ošacení jsou stále více využívány „bílé“ kontejnery stabilně umístěny na stanovištích kontejnerů na tříděný odpad ve městě (konkrétně v ulici Pionýrů, Příčná, Pod Oborou, Budovatelská), což je dobře. I ošacení sebrané v bílých kontejnerech se po vytřídění použije pro charitativní účely. Zbytek se materiálově využije. Naopak při charitativní sbírce byly zase častým předmětem sběru potřeby do domácnosti – nádobí, talíře  apod. Všem, kteří se do sbírky zapojili, děkujeme.

V roce 2001 vyhlásila Rada Evropy společně s Evropskou unií Den evropských jazyků, který se slaví vždy 26. září. Cílem tohoto svátku je propagovat studium jazyků, jazykovou rozmanitost, podporování celoživotního vzdělávání, prolínání a obohacování kultu na území Evropy.

Ve stakorské škole proběhl na základě tohoto svátku 21.9. projektový den, plný aktivit na téma jazyky a státy Evropy. Děti se seznámily se stručnou historií Evropy a s nejrozšířenějšími jazyky na jejím území. Aktivity probíhaly formou skupinové práce na třech stanovištích. Vše začalo úkolem „přiraď vlajku ke státu“, „porovnej pozdravy v různých jazycích“. Po té se skupiny dětí vydaly plnit úkoly na připravená stanoviště, každé  stanoviště představovalo jeden evropský stát, v našem případě to bylo Rusko, Španělsko, Velká Británie, skupiny musely projít všemi stanovišti. Výstupem projektového dne byl malý slovník základních frází v několika jazycích a plakáty se stručným popisem daného státu. Celý den se nesl v duchu dobré nálady a výborné týmové spolupráce, což dokazují výborné práce dětí. Velké díky patří všem pedagogům za výbornou přípravu celé akce, rodičům za materiální podporu a hlavně dětem za elán a fantazii.

csc_0141

Dne 22.9.2016 byla hlídka městské policie přivolána do ulice Zahradní, kde měla na chodníku ležet spící osoba. Na místě strážníci zjistili, že se jedná o muže cizí národnosti, který ležel pod vlivem alkoholu na chodníku. Strážníci muže probudili a ztotožnili. Po probuzení osoba s hlídkou komunikovala, a byla schopna samostatné chůze, následně byla z místa vykázána.

20160922_175211Přečíst celý článek Podnapilá osoba

Vážení čtenáři,

věnujte prosím pozornost následujícímu upozornění.

V pondělí 26.9.2016 bude výjimečně omezena výpůjční doba knihovny  a to 13:00 – 15:00.

Ve čtvrtek a v pátek (29.9. a 30.9.2016) bude díky dovolené  knihovna pro veřejnost uzavřena.

Děkuji za pochopení

LIGA – 8.ročník

Školní hřiště dne 12.9.2016

                                 B R Ä N N B A L L   (úvodní utkání LIGY)

Nesmírně vyrovnané utkání; žáci nasbírali množství šestek, přesto to bylo málo – učitelé perfektně chytali, hráli týmověji. A to rozhodlo!

Bylo to náročné a zajímavé střetnutí dvou zkušených týmů!

kk

 ŽÁCI vs. US                    88   :  95 

  1. Hvězda utkání: Stani Fyfi
  2. Hvězda utkání: Robin, Dominik
  3. Hvězda utkání: Zdeny „Osman“ Turry

 Celkový bodový stav   3 : 0 ve prospěch US.  

 

Potřetí v historii se na jaře roku 2016 stolní tenisté Kosmonos probojovali do závěrečného čtyřčlenného finále krajského poháru a poprvé se jim podařilo postoupit do II.stupně, tj. do celorepublikového pokračování, kterého se účastní ligové celky a dvě nejlepší družstva z každého kraje. V prvním kole přivítáme v Kosmonosích šestý celek divize Královehradeckého kraje, TJ Jičín.

Český pohár, 26.ročník, II.stupeň :

            sobota 17.září 2016           začátek 15,00 hodin          TJ Sokol Kosmonosy „A“ – TJ Jičín “A“

 

Napište nám

Co Vás trápí v Kosmonosích?

Co se Vám líbí, či nelíbí?

Napište nám

Kontakt

Město Kosmonosy

Debřská 223/1

293 06 Kosmonosy

IČ: 00508870

DIČ: CZ00508870

Tel.: 326 722 735

Datová schránka: 9b8bdin

E-mail: sekretarka@oukosmonosy.cz

Loreta

Loreta Kosmonosy