Kosmonosy

Oficiální stránky města Kosmonosy

Vítejte na oficiálních stránkách města Kosmonosy!

Osvětová beseda Kosmonosy Vás srdečně zve na čtvrtek 12. května 2016 v 17. 00 hodin do Lorety na slavnostní vernisáž druhé výstavy obrazů – Květuše Burešová a Zuzana Muzikant Jeřábková „Opět společně“. V programu se představí hudební soubor Carillon z Bělé pod Bezdězem pod vedením Mgr. Marcely Nigrínové. Výstava obrazů potrvá do 19. června 2016. Loreta je otevřená vždy od čtvrtka do soboty 12-17 hodin, v neděli od 10-17 hodin.

Pořádkumilovnému pozorovateli jistě neunikla část neposečeného pozemku na Průmyslové ulici. To už se to nemohlo posekat  všechno?  Šlendrián? Nikoliv. Jde o praktickou ukázku ochrany přírody. V místě bylo totiž ornitology mělnického muzea nalezeno na zemi hnízdo  v současnosti vzácného a rychle ubývající ptačího  druhu –  chocholouše obecného, jehož hnízdo by bylo kosením zničeno. Z tohoto důvodu zůstala vymezená část pozemku zatím neposečena.Přečíst celý článek Šlendrián ?

V dubnu se konalo vyhlášení krajského kola soutěže Školní časopis roku 2016. Stejně jako v minulém roce, i letos slavil školní časopis KosmoNOSák úspěch. V kategorii ZÁKLADNÍ ŠKOLY – 1. a 2. stupeň získal časopis krásné 1. místo! Ocenění získal také za grafiku, obsah a titulku. Gratulujeme!

Čas.r.16

Přečíst celý článek KosmoNOSák se stal znovu školním časopisem roku

Vážení občané,

město Kosmonosy se v rámci akce „Ukliďme Česko“ připojilo k celorepublikové akci. Rád bych touto cestou poděkoval všem, kteří mají zájem o své město a přišli na dvě hodiny dobrovolně  uklidit dne 30.4.2016 Kosmonosy. Odpadků se nasbíralo až nečekaně moc. Je pravda, že jsem očekával vyšší zájem občanů. Ale i  malá účast nadšených občanů pomohla městu od odpadků a množství naplněných pytlů hovoří samo za sebe. Zejména bych rád vyzdvihl skupinu mladých, kteří přijeli z jiných měst a v neděli 1.5.2016 uklidili své rodiště od odpadu i když v současné době již bydlí v jiném městě.

M. Macoun – místostarosta

Upozorňujeme, že od tohoto týdne již nebudou sváženy popelnice, které nejsou označeny platnou, letošní známkou. Ten, kdo nestihl uhradit místní poplatek za provoz systému nakládání s odpady, může tak dodatečně učinit v úředních dnech tj. v pondělí a ve středu od 8:00 do 12:00 a od 13:00 do 17:00 hod. Poplatek je možné nově platit  i platební kartou.

Správní odbor, MU Kosmonosy

Napište nám

Co Vás trápí v Kosmonosích?

Co se Vám líbí, či nelíbí?

Napište nám

Kontakt

Město Kosmonosy

Debřská 223/1

293 06 Kosmonosy

IČ: 00508870

DIČ: CZ00508870

Tel.: 326 722 735

Datová schránka: 9b8bdin

E-mail: sekretarka@oukosmonosy.cz

Loreta

Loreta Kosmonosy