Kosmonosy

Oficiální stránky města Kosmonosy

Vítejte na oficiálních stránkách města Kosmonosy!

V poslední době musím poměrně dost často čelit tvrzením o nekulturnosti vedení města. Je to veliký omyl . Lze usuzovat jen z toho, že nejsme ochotni platit dluhy, které jsme nezpůsobili ? Že máme platit něco, co jsme si neobjednali, odsouhlasit úhradu něčeho na čem jsme se ve městě nedohodli?Přečíst celý článek Nekulturní radnice. Zahalená busta. Je to vandalství?

Vedení města se snaží vynakládat veřejné prostředky tak, aby účelným použitím pomohly vytvářet podmínky pro kvalitní život občanů našeho města. Dětem, mládeži, střední generaci a seniorům. Prakticky ve všech kategoriích má město velký dluh. Někde větší, někde menší. Potřeb mnoho, zdroje omezené. Mimo zajišťování základních funkcí, jako je zajištění podmínek pro poskytování základního vzdělání dětí, péči o předškolní děti, zajištění obslužnosti, úklidu ve městě, zajištění odvozu odpadků, údržbu komunikací, osvětlení atd.  Přečíst celý článek Je to jiskření? Končí muzeum?

Na MČR mažoretek v sólu a duu , konaném  21.– 22. 5. 2016 v Ronově n. Doubravou, se naše Pomněnky  zařadily mezi nejúspěšnější kluby.

V sólu s hůlkou a rekvizitami v kategorii dětí se na 1. místě s titulem Mistr republiky umístila Eliška Beranová.  Druhé místo v této kategorii z pěti soutěžících získala Tereza Prskavcová s titulem I.Vicemistr republiky.Přečíst celý článek Tři zlaté medaile a tituly Mistr republiky z Mistrovství ČR mažoretek v sólu a duu pro Pomněnky z Kosmonos

V minulém týdnu navštívila město Kosmonosy místopředsedkyně poslanecké sněmovny Ing. Jaroslava Jermanová. Společně se starostou města Ing. Müllerem prodiskutovali problémy místní samosprávy s ohledem na přerozdělování finančních prostředků. Hlavní pozornost byla věnována základní škole v souvislosti s investičními potřebami.

V tomto týdnu  bude probíhat pravidelné  mytí a desinfekce nádob na tříděný odpad. Čištění probíhá v zařízení (v myčce) svozové firmy, proto budou odpadové nádoby krátkodobě (po dobu mytí) na stanovišti chybět.    Správní odbor

Vážení občané,

jistě znáte ANKETU z Kosmonoského zpravodaje.

Není mým zvykem odpovídat na anonym a už vůbec ne na anonym urážející. V tomto případě jsem se rozhodl udělat výjimku a danému pisateli popř. pisatelce odpovím.

Nejprve pro pochopení odpovědi Vám odcituji „dotaz“ .

„ Kdy zmizí  “pomník“ opravy komunikace II/610 Debř-Kosmonosy??

Nebo snad můžeme po opravě fasády MÚ čekat vztyčení černého obelisku??

Vážený anonyme.

Silnice II/610 byla financována z peněz ROP Střední Čechy . Nevím koho uráží základní kámen s tabulkou investora. Mě ne. Myslím, že velká část občanů ani neví kde tento „pomník“ je umístěn. Součástí smlouvy ze dne 29.8.2013 je i rozměr pamětní tabulky (na straně 31 této smlouvy ).

A nyní k obelisku.

Myslím, že vizitkou každé obce je střed města a vzhled MÚ popř. Magistrátu. Město není zadluženo , nemá jiné vážné závazky. Proto si občané zaslouží navštěvovat MÚ odpovídající lokalitě ve které se nachází. Když investice do kultury a opravy kulturních památek v našem městě  dosahují nemalých částek, tak si občan města Kosmonosy zaslouží i reprezentativní úřad. A „obelisk“ ??? Pokud si budou občané přát obelisk , tak proč ne?

Všem občanům, kteří se vždy pod své připomínky podepíší i přiloží tel. číslo se tímto omlouvám a příště se budu věnovat pouze podepsaným žádostem, stížnostem atd.

M. Macoun – místostarosta

Celý minulý týden patřil ve slovenských Piešťanech turnaji Tennis Europe I. kategorie do 14 let (U14). Tereza Vajsejtlová (LTC MB), která patří mezi 50 nejlepších hráček žebříčku Tennis Europe U14, se v silně obsazené konkurenci neztratila. V singlu skončila v první šestnáctce, když ve 3. kole prohrála s pozdější semifinalistkou Ninou Stankovskou (Slovensko) 3-6, 5-7.Přečíst celý článek Kosmonoská tenistka Vajsejtlová má další titul ve čtyřhře

Z důvodů plánované zkoušky průchodnosti potrubí  nepoteče  dne  26.5.2016 od 8.00 hod do 16.00 hod v Horních Stakorách voda.

Napište nám

Co Vás trápí v Kosmonosích?

Co se Vám líbí, či nelíbí?

Napište nám

Kontakt

Město Kosmonosy

Debřská 223/1

293 06 Kosmonosy

IČ: 00508870

DIČ: CZ00508870

Tel.: 326 722 735

Datová schránka: 9b8bdin

E-mail: sekretarka@oukosmonosy.cz

Loreta

Loreta Kosmonosy