Kosmonosy

Oficiální stránky města Kosmonosy

Vítejte na oficiálních stránkách města Kosmonosy!

Na základě  schůzky zástupců DP Města Ml.Boleslav a Města Kosmonosy byla dohodnuta oboustranná snaha o co nejbližší termín „znovuzprovoznění“  autobusové zastávky Kosmonosy – opravny. Tato zastávka byla z důvodu plánovaných úprav vjezdu do areálu servisu Škoda Auto a.s. od 1.7.2016 v obou směrech zařazena do režimu „mimo provoz“. Město Kosmonosy projedná se Škodou Auto a.s. rozsah nezbytných a potřebných úprav v Boleslavské ulici ve vztahu k povolenému rozšíření vjezdu do areálu servisu tak, aby obě zastávky byly v co nejbližší době obnoveny.

Děkujeme vám za pochopení a za dočasné komplikace se vám omlouváme.

Správní odbor MÚ Kosmonosy

Dne 29.6.2016 v odpoledních hodinách přijala městská policie telefonní oznámení, že po ulici Debřská volně pobíhají dva koně, směrem k MěÚ. Koně se strážníkům podařilo odchytit v ul. Stakorská. Poté byla vyrozuměna majitelka koní, která si je od strážníků převzala.

 

20160629_143513

Oprava fasády Městského úřadu Kosmonosy finišuje. Dne 30.6.2016 bylo demontováno celé lešení a příští čtvrtek dne 7.7.2016  proběhne přejímka stavebních prací kromě vstupního portálu, kde byly zjištěny nepředpokládané rozsáhlejší a závažnější poškození a po vyjádření zástupce památkového ústavu a projektanta bude nutné provést jeho opravu časově náročnějším restaurátorským způsobem pro co nejvěrnější zachování tohoto prvku fasády. Zástupce dodavatele přislíbil provést tuto práci, tak aby co nejméně omezil provoz úřadu a pošty.

Správní odbor -P. Kozlík

Přečíst celý článek Oprava fasády Městského úřadu Kosmonosy

Knihovna bude uzavřena od 4.7. do 8.7. 2016 z důvodu dovolené.

Provozní doba o prázdninách je stejná, jako přes školní rok. Zavřeno bude v případě čerpání dovolené. Sledujte proto aktuality, kde bude každá změna včas uvedena.

Děkuji za pochopení

Ve středu 29. června od 18.30 hodin zasedalo letos již páté zasedání Zastupitelstva města Kosmonosy. Na programu jednání bylo 13 návrhů, 3 návrhy vzniklé po odeslání pozvánky byly následně doplněny do programu jednání. Červnové zasedání zastupitelstva skončilo pár minut před 22. hodinou.

Zastupitelstvo města Kosmonosy:

  • schválilo návrh OZV č. 2 o místním poplatku z ubytovací kapacity
  • schválilo účetní závěrku města Kosmonosy za rok 2015
  • schválilo závěrečný účet města Kosmonosy za rok 2015
  • schválilo spolku TJ Sokol Kosmonosy žádost o poskytnutí dotace z rozpočtu města v roce 2016
  • dále také schválilo spolku Klub biatlonu Trefa, p. s. žádost o poskytnutí dotace z rozpočtu města v roce 2016

Přečíst celý článek Krátce ze zastupitelstva…

Dne 28.6.2016 bylo přijato telefonní oznámení od občana města Kosmonosy, že v ulici Debřská za rodinným domem je někde ve křoví zřejmě zaběhlý pes, který zde už třetí den kňučí a štěká, ale že není vidět a neví přesně kde přímo se pes nachází. Hlídka MP provedla kontrolu křoví a remízků, ale vzhledem k těžce dostupnému terénu byl oznamovatel požádán o věcnou pomoc zapůjčení hrábí, aby bylo křoví prohledáno pořádně a strážnici se mohli dostat i do těchto těžce dostupných míst. Přečíst celý článek Ztracený pes se konečně našel

Dne 29.6.2016 byly  nalezeny ve “ schránce důvěry“ na MěÚ Kosmonosy klíče.

Klíče jsou dočasně uloženy na služebně MP a budou vydány pouze vlastníkovi, který prokáže, že je skutečným vlastníkem uvedené věci.

Majitel klíčů se může přihlásit na služebně Městské policie Kosmonosy nebo telefonicky na čísle : 602 286 514

S platností od 1.7.2016 je omezen bezplatný odběr pneumatik na sběrném dvoře Sever v Mladé Boleslavi pro občany Kosmonos a Horních Stakor  na 4 ks/poplatníka/rok. Pneumatiky nad rámec stanoveného limitu budou zpoplatněny dle platného ceníku.

Dne 26.6.2016 přijala hlídka telefonní oznámení, že ve směru Horní Stakory – Chaloupky  je  naprasklá silná větev nad komunikací. Hlídka na místě zjistila naprasklou část velkého vrostlého stromu , která je celá nakloněná nad komunikací a částečně zatěžuje tel.kabel. Hlídka provedla fotodokumentaci a vzhledem k reálnému nebezpečí pádu části stromu na vozovku, věc tel. oznámila na operační středisko HZS Stř.kraje. HZS Středočeského kraje provedla v odpoledních hodinách odstranění naprasklé části stromu.Přečíst celý článek Hrozba pádu části stromu

Napište nám

Co Vás trápí v Kosmonosích?

Co se Vám líbí, či nelíbí?

Napište nám

Kontakt

Město Kosmonosy

Debřská 223/1

293 06 Kosmonosy

IČ: 00508870

DIČ: CZ00508870

Tel.: 326 722 735

Datová schránka: 9b8bdin

E-mail: sekretarka@oukosmonosy.cz

Loreta

Loreta Kosmonosy