Kosmonosy

Oficiální stránky města Kosmonosy

Vítejte na oficiálních stránkách města Kosmonosy!

Pořádkumilovnému pozorovateli jistě neunikla část neposečeného pozemku na Průmyslové ulici. To už se to nemohlo posekat  všechno?  Šlendrián? Nikoliv. Jde o praktickou ukázku ochrany přírody. V místě bylo totiž ornitology mělnického muzea nalezeno na zemi hnízdo  v současnosti vzácného a rychle ubývající ptačího  druhu –  chocholouše obecného, jehož hnízdo by bylo kosením zničeno. Z tohoto důvodu zůstala vymezená část pozemku zatím neposečena.Přečíst celý článek Šlendrián ?

V dubnu se konalo vyhlášení krajského kola soutěže Školní časopis roku 2016. Stejně jako v minulém roce, i letos slavil školní časopis KosmoNOSák úspěch. V kategorii ZÁKLADNÍ ŠKOLY – 1. a 2. stupeň získal časopis krásné 1. místo! Ocenění získal také za grafiku, obsah a titulku. Gratulujeme!

Čas.r.16

Přečíst celý článek KosmoNOSák se stal znovu školním časopisem roku

Vážení občané,

město Kosmonosy se v rámci akce „Ukliďme Česko“ připojilo k celorepublikové akci. Rád bych touto cestou poděkoval všem, kteří mají zájem o své město a přišli na dvě hodiny dobrovolně  uklidit dne 30.4.2016 Kosmonosy. Odpadků se nasbíralo až nečekaně moc. Je pravda, že jsem očekával vyšší zájem občanů. Ale i  malá účast nadšených občanů pomohla městu od odpadků a množství naplněných pytlů hovoří samo za sebe. Zejména bych rád vyzdvihl skupinu mladých, kteří přijeli z jiných měst a v neděli 1.5.2016 uklidili své rodiště od odpadu i když v současné době již bydlí v jiném městě.

M. Macoun – místostarosta

Upozorňujeme, že od tohoto týdne již nebudou sváženy popelnice, které nejsou označeny platnou, letošní známkou. Ten, kdo nestihl uhradit místní poplatek za provoz systému nakládání s odpady, může tak dodatečně učinit v úředních dnech tj. v pondělí a ve středu od 8:00 do 12:00 a od 13:00 do 17:00 hod. Poplatek je možné nově platit  i platební kartou.

Správní odbor, MU Kosmonosy

Po roční přestávce, tradičně v první dekádě května, se poněkud nečekaně otevírá turistická sezóna v Muzeu Kosmonosy. Vernisáž se koná v pátek, dne 6. května v 17. hodin na nádvoří zámku, opět ve složitých technických podmínkách. Členové spolku usilovně aranžují novou výstavu:

Studium, prezentace a péče o kulturní dědictví v Kosmonosích“Přečíst celý článek Pozvánka na vernisáž (Muzejní spolek)

Město Kosmonosy, v rámci celorepublikové akce „ UKLIĎME  ČESKO „ vyhlašuje úklid  našeho města!

Pokud máte zájem zúčastnit se, přijďte 30.4.2016 v 8.00 hod. na následující stanoviště :

  • U Masokombinátu ( parkoviště před čp.699 ) uklízet se budou lokality v ul.Víta Nejedlého a U Masokombinátu
  • U MŠ ( boční vchod ) uklízet se budou lokality za protihlukovou stěnou I/38 , okolo Benziny a LIDLU
  • U koupaliště ( zadní vchod, betonová plocha ) uklízet se budou lokality cesta kolem PL, okolo Teniscentra ke kempu, Bradlecká a Canaba
  • Debřská ( parkoviště před zahrad.kolonií T1 ) uklízet se budou lokality kolem zahrad.kolonií T1 až T6, Pod Oborou

Na stanovištích  vám budou předány pytle na sběr odpadků, pracovní rukavice a potřebné nářadí k provádění úklidu  a také  bude zajištěno občerstvení.

Město Kosmonosy , společně s městským úřadem předem děkuje všem občanům města, kteří se akce „ UKLIĎME  ČESKO „ zúčastní.

Napište nám

Co Vás trápí v Kosmonosích?

Co se Vám líbí, či nelíbí?

Napište nám

Kontakt

Město Kosmonosy

Debřská 223/1

293 06 Kosmonosy

IČ: 00508870

DIČ: CZ00508870

Tel.: 326 722 735

Datová schránka: 9b8bdin

E-mail: sekretarka@oukosmonosy.cz

Loreta

Loreta Kosmonosy