Kosmonosy

Oficiální stránky města Kosmonosy

Vítejte na oficiálních stránkách města Kosmonosy!

Vážení čtenáři, knihovny Horní Stakory,

dovoluji si vás upozornit na změnu výpůjční doby knihovny – platné od pondělí 24.10.2016. Výpůjční den zůstává stejný – pondělí, jen z původních dvou hodin odpoledne, bude nyní otevřeno – tři hodiny dopoledne.

 PONDĚLÍ 8:45 – 11:45.

Pokud vám tato doba nevyhovuje, využijte možnosti vrátit vypůjčené knihy v kosmonoské knihovně, kdykoliv během její výpůjční doby:

po 13:00 – 17:00

út 9:00 – 13:00

st 14:00 – 18:00

čt 9:00 – 13:00

Zároveň všem čtenářům nabízíme možnost využívat nejen služeb, ale i knihovního fondu knihovny Kosmonosy – zdarma – v rámci zaplaceného členství v Horních Stakorách.

 

V případě dotazů mě neváhejte kontaktovat: 326 719 081 nebo knihovna@oukosmonosy.cz

 

Těším se na spolupráci!!!

Seznam nalezených věcí Městskou policií Kosmonosy najdete nově na národní databázi ztrát a nálezů www.eztraty.cz . V případě prokázání vlastnictví (co nejpřesnější popis, kupní smlouva, fotografie atp.) vám bude věc navrácena.

vystrizek

V sólových disciplínách se umístila Eliška Beranová na 4. místě v kategorii dětí ze 17 startujících. Nikol Pecháčková na 7. místě z 19 seniorek. Terezka Prskavcová se při prvním startu na takovéto soutěži umístila v druhé polovině startujících dětí.

Největším úspěchem bylo 2. místo v duu kategorie junior a titul 1. Vicemistr Evropy pro rok 2016 z 11 startujících. Anetka Kirchschlägerová a Karolína Chudobová předvedly krásnou choreografii vytvořenou a natrénovanou našimi trenérkami Natálii Richterovou a Natálií Mocovou.

Gratulujeme!

dscn2918
foto-do-novin-vb-dscn2971
Přečíst celý článek Úspěch mažoretek na ME v Anglii

Ve dnech 17. a 18. září se sešli ti nejlepší z žákovských kategorií ve Starém Městě pod Landštejnem, aby bojovali o mistrovské tituly. Celkem se jich sešlo 278 a z našeho týmu odjelo bojovat 10 dětí, které si vybojovaly postup. Závody byly opravdu vyvrcholením celé letní sezóny. Bojovalo se až do posledních metů a rozdíly ve výsledcích byly minimální.

V sobotu dopoledne se běžel sprint za pěkného, ale chladného počasí.

Nejlepšího výsledku dosáhla v kategorii žákyně C 13 – 14 let  Anežka Hendrychová, která získala mistrovský titul se střelbou 0-0.  V kategorii žákyně B se obě naše závodnice vešly do první desítky.

Odpoledne se běžely štafety, což je naše nejsilnější disciplína, jelikož naše děti mají nejvyrovnanější výkony po celou sezónu. Museli jsme si ovšem do tříčlenné štafety zapůjčit závodníky z jiných týmů,  protože máme v každé kategorii jen dva závodníky.Přečíst celý článek Z mistrovství ČR v letním biatlonu jsme si přivezli dva tituly MČR a dvě druhá místa

Dne 10.10.2016 proběhla v ZŠ Kosmonosy ve třídě 1.B beseda pod záštitou MP Kosmonosy zaměřena na základní pravidla BESIPU. Besedy se zúčastnilo 20 prvňáčků, kteří s pomocí strážníků vypracovaly test znalostí správného chování chodců a cyklistů.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Pravidelně se opakující mobilní svoz nebezpečných odpadů nepřinesl ani tentokráte nic mimořádného. Množství sebraného odpadu se významně nemění. Nejčastěji se odevzdávají zbytky barev a obalů od nich, baterie a akumulátory, oleje, pneumatiky a různé elektrospotřebiče. Za připomenutí možná stojí, že použité elektrospotřebiče vlastně nejsou odpadem, ale „použitým výrobkem“, který bezplatně odebere každý prodejce toho kterého elektrospotřebiče. Přečíst celý článek Mobilní svoz nebezpečných odpadů

Při noční službě dne 8.10.2016 v  00:30 hodin si strážnici MP Kosmonosy na náměstí Míru všimli jedoucího neosvětleného vozidla, které bylo nabourané. Hlídka se ihned za vozidlem vydala a za pomocí ZVZ a nápisu Stop vozidlo zastavila. Řidič byl vyzván k prokázání totožnosti, přičemž bylo zjištěno, že řídil motorové vozidlo pod vlivem alkoholu nebo jiné návykové látky. Strážníci řidiči zakázali další jízdu a přivolali hlídku Policie ČR, která si událost převzala.

dsc09016

Přečíst celý článek Alkohol za volant nepatří

Asi bychom si to přáli všichni, ale zatím se nikomu a nikdy v minulosti nepodařilo zbavit lidstvo neřesti. V žádné době a žádnému státnímu uspořádání. Mezi neřesti patří také hazard.

Snahou vedení města je dostat hazard alespoň pod částečnou kontrolu. Cílem  je po skončení platných povolení na provozování výherních automatů ( v příštím roce) ukončit provoz v zařízeních, kde to současná vyhláška povoluje. Nechceme, aby současné provozovny byly nahrazeny černými a nezákonnými hernami roztroušenými po městě. Proto bylo vyhověno žádosti společnosti Power a.s. o vybudování kasina na Průmyslové ulici mimo bytovou výstavbu v průmyslové oblasti v rámci budovaného motelu, jehož součástí by se kasino mělo stát.Přečíst celý článek Konec hazardu v Kosmonosích?

Napište nám

Co Vás trápí v Kosmonosích?

Co se Vám líbí, či nelíbí?

Napište nám

Kontakt

Město Kosmonosy

Debřská 223/1

293 06 Kosmonosy

IČ: 00508870

DIČ: CZ00508870

Tel.: 326 722 735

Datová schránka: 9b8bdin

E-mail: sekretarka@oukosmonosy.cz

Loreta

Loreta Kosmonosy