Aktuální informace o průběhu stavebních prací ul. Zahradní a Podzámecká

Stavební práce v ulicích Zahradní a Podzámecká.

Aktuální informace o průběhu stavebních prací ul. Zahradní a Podzámecká

Na přelomu března a dubna byly zahájeny práce na poslední 5.etapě rekonstrukce místních komunikací v lokalitě pod zámkem. Konkrétně se začalo s rekonstrukcí plynárenského zařízení, kterou pro společnost GasNet provádí společnost Výstavby sítí Kolín. Ta si celou stavbu rozdělila na 2 základní úseky. První, jehož realizace právě probíhá – od bytového domu v ul. Zahradní po křižovatku s ul. Podzámecká, vč. slepé části směrem k přemostění přes I/38 bude dokončena do konce května. Druhý navazující úsek představuje část ulice Zahradní od křižovatky s Podzámeckou, až k ul. Boleslavská. Veškeré práce probíhají za částečné uzavírky ul. Zahradní, což je s ohledem na zvýšenou intenzitu provozu v této části města pro zhotovitele náročné. Povrchy po rekonstrukci plynu budou uvedeny provizorně do pojízdného, resp. pochozího stavu, neboť následně budou navazovat stavební práce na novém živičném a dlážděném povrchu.

Kontakt na zástupce zhotovitele VSK : p. Melzer, tel. 604 423 498

Vlastní rekonstrukce vozovek, chodníků a veřejného osvětlení budou zahájeny v pondělí 15.května, a to v úseku ul Pionýrů (okolo bočního vjezdu do areálu mateřské školy – od „šikany“ k multifunkční tělocvičně). Začne se s budováním nových chodníků a veřejného osvětlení. Na závěr bude provedeno frézování staré vozovky a pokládka nového živičného krytu. Následovat by měl krátký úsek příjezdu k zadnímu vchodu mateřské školy (vč. Opravy povrchů za bytovým domem č.p. 765 – 769) a slepá část Podzámecké ulice k přemostění přes I/38. Tyto úseky by měly být dokončeny do půlky července 2023. Následovat pak bude nejnáročnější část, tedy vlastní Zahradní ulice, kde dojde po nezbytně nutnou dobu k úplné uzavírce, a to v úseku mezi křižovatkami s ul. Podzámecká a Tyršova (nájezd do Tyršovy ulice bude zachován). Přesný termín úplné uzavírky bude upřesněn na tomto místě.

Rekonstrukční práce pro město bude provádět společnost Colas CZ.

Kontakt na pracovníka MÚ Kosmonosy: p. Šimon, tel. 602 184 866

Kontakt na zhotovitele COLAS CZ: p. Smilovský, tel. 774 005 593

Obě uvedené stavby představují zcela logicky omezení dopravy, ale i parkování, či přístupu do přilehlých nemovitostí.

Prosíme tak všechny zúčastněné o trpělivost a shovívavost při probíhajících stavebních činnostech. Konkrétní informace o omezení pro dotčené obyvatele by měl vždy v předstihu zajistit pověřený pracovník zhotovitele.

Příloha : hmg. Společnosti VSK

hmg Kos IV..pdf (374.64 kB)

hmg Kos IV..pdf

Datum vložení: 11. 5. 2023 6:57